Добруджа с грешна стъпка в Кубрат

Скандално съдийство сложи край на победната серия на Добруджа.

В среща от третия кръг на Североизточната В група в Кубрат едноименния местен отбор и Добруджа завършиха 1:1.

Гостите от Добрич започнаха активно мача и през първата част на няколко пъти бяха близо до гола. Попадение на жълто-зелените бе отменено заради нарушение срещу вратаря на Кубрат, а изстрел на Алек Манолов срещна гредата.

Малко след почивката при първата си по-сериозна атака домакините получиха дузпа. Бившият добруджанец Славомир Илиев бе фаулиран извън наказателното поле на гостите, но реферът посочи бялата точка. Така се стигна до откриване на резултата за Кубрат.

Само 5 минути след това нападателят на Добруджа Васил Тачев изравни, вкарвайки третия си гол за сезона.

До края на мача главният съдия още веднъж ощети гостите от Добрич, като не отсъди дузпа за игра с ръка на футболист на Кубрат в наказателното поле.

Двубоят бе дебют за новия старши треньор на Добруджа Радослав Вардаров, който през седмицата замени напусналия Иван Атанасов.

След първите 3 мача Добруджа събра 7 точки.

В следващия кръг е голямото дерби на този сезон в Североизточната В група между Добруджа и Дунав (Русе).