България прекърши лалетата насред Амстердам, бихме вторите в света!

Не е за вярване, но е истина - България победи с 2:1 Холандия насред Амстердам в контролна среща, играна пред около 50 000 зрители!

Момчетата на Любо Пенев изиграха страхотен мач срещу вицесветовния шампион и успяха да го повалят пред собствените му фенове с гол на Илиян Мицански в 3-ата минута на добавеното време.

Преди това Ван Перси беше открил за "лалетата", след като се разписа в края на първото полувреме във вратата на Стоян Колев. В 49-ата минута пък Ивелин Попов изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Рафаел ван дер Ваарт след центриране на Йордан Минев.

Валери Божинов също можеше да вкара на холандците, но в 44-ата минута негов изстрел от пряк свободен удар срещна напречната греда.

Националите ни изненадващо се представиха на високо ниво и играха като равен с равен срещу "лалетата". Домакините бяха с всичките си звезди, като единствено Ариен Робен беше оставен сред резервите, но се появи в игра през второто полувреме. На терена за Холандия бяха още Робин ван Перси, Уесли Снайдер, Клаас-Ян Хунтелаар, Рафаел ван дер Ваарт, а на смяна влезе и Дирк Каут.

ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:2
1:0 Робин ван Перси (45), 1:1 Ивелин Попов (49-дузпа), 1:2 Илиян Мицански (90+3)

ХОЛАНДИЯ: 1.Тим Крул, 2.Грегори ван дер Вийл, 3.Джони Хейтинга, 4.Йорис Матайсен (16-15.Вилфред Бума), 5.Йетро Вилемс, 6.Марк ван Бомел, 8.Найджъл де Йонг, 10.Уесли Снайдер, 11.Рафаел ван дер Ваарт, 9.Клаас-Ян Хунтелаар, 7.Робин ван Перси
Резерви: 16.Маартен Стекеленбург, 22.Микел Ворм, 12.Халид Буларуз, 14.Рон Влаар, 15.Вилфред Бума, 17.Стийн Схаарс, 18.Кевин Строотман, 21.Лусиано Нарсинг, 23.Люк де Йонг, 19.Ариен Робен, 20.Дирк Каут
Селекционер: Берт ван Марвайк

БЪЛГАРИЯ: 12.Стоян Колев (72-27.Иван Чворович), 6.Йордан Минев (56-7.Иван Стоянов), 15.Иван Иванов (72-3.Валентин Илиев), 5.Николай Бодуров, 14.Веселин Минев, 21.Светослав Дяков, 18.Владимир Гаджев, 2.Станислав Манолев, 9.Ивелин Попов (78-24.Александър Тонев), 17.Георги Миланов (85-22.Христо Златински), 10.Валери Божинов (64-19.Илиян Мицански)
Резерви: 27.Иван Чворович, 3.Йордан Милиев, 4.Петър Занев, 22.Христо Златински, 26.Стефан Велев, 7.Иван Стоянов, 24.Александър Тонев, 19.Илиян Мицански
Селекционер: Любослав Пенев