Добруджа би, лидерът в Суперлигата идва в Добрич

Добруджа победи като гост Инвестбанк Тетевен Волей в мач за Купата на България по волейбол при мъжете. В следващия кръг - на 1/8-финал, в Добрич ще гостува лидерът в Суперлигата Пирин Балканастрой (Разлог).

Добруджа победи Инвестбанк Тетевен Волей с 3:1 гейма. Домакините от Тетевен спечелиха първата част, но следващите три бяха за волейбелистите от Добрич.

Победата класира Добруджа за следващия кръг в турнира за Купата на България. В него, на 1/8-финал, в Добрич ще гостува първият в българското първенство - Пирин Балканастрой (Разлог). Истински спортен празник очаква след две седмици добричките фенове на волейбола, които ще могат да наблюдават мач между най-силния във Висшата лига и най-силния в Суперлигата.

Днешната победа в Тетевен пък е четвърта поредна за ВК "Добруджа 07" през тази година - 2 за първенство и 2 за Купата на България.