Точка от „Дружба“ измъкнаха радомирци

Добруджанци стабилизираха играта си през второто полувреме и изравниха

При резултат 1:1 завърши срещата от IV кръг на Втора лига между отборите на „Добруджа“ и „Струмска слава“. Футболистите от Радомир влязоха по-мобилизирано и дисциплинирано в мача, което им позволи да вземат преднина в 13-ата минута. При първата си по-сериозна атака гостите намериха пролука в центъра на добричката отбрана и достигнаха до гол. Автор на попадението стана Денислав Мицаков, който останал очи в очи срещу Димитър Илиев пусна коженото кълбо под плонжа му за 0:1. До почивката „жълто-зелените“ направиха плахи опити да изравнят, но им липсваше изненада в атакуващ план.

През второто полувреме добруджанци започнаха да контролират по-трайно топката и освежиха играта си, за което допринесоха направените смени. Настойчивостта на домакините се увенча с успех едва в 88-ата мин. на двубоя. В нея те разколебаха добре групираната съперникова отбрана след прострелно флангово центриране. Вратарят Петков не успя да улови сигурно топката, тя попадна в краката на връхлитащия Денислав Ангелов, който доведе нещата до 1:1. В оставащото малко време до последния съдийски сигнал до пълен обрат не се стигна и единайсеторките си разделиха по една точка. Тимът на „Добруджа“ е актив от 5 пункта и се намира в средата на класирането, а „Струмска слава“ е без загуба и е в челото на подреждането. В следващия кръг „жълто-зелените“ гостуват в Плевен на местния „Спартак“.