„Добруджа“ удари „Миньор“/Пк/ и взе първи три точки

Фенове на гостите вандалстваха на „Дружба“, прекъснаха мача

Футболният отбор на „Добруджа“ се справи с „Миньор“ /Перник/ при първото си домакинство за сезона. В мач от II кръг на Втора лига избраниците на ст. треньора Атанас Атанасов се наложиха с 2:0, с което записаха дебютни три точки на сметката си. Срещата на стадион „Дружба“ обаче не започна в желаното русло, като причината за това се корени в действията на привържениците на гостите. Още при влизането на стадион „Дружба“ и без да бъдат провокирани, хора от агитката на перничани започнаха да вандалстват. След като събориха оградата на клетката за гостуващи фенове те се насочиха към сектора с привърженици на „жълто-зелените“. Същевременно мятаха фойерверки, придружени с камъни. Дори се наложи съдията да прекъсне двубоя за близо пет минути, за да могат страстите да утихнат. На по-късен етап към хората от наетата охранителна фирма се присъединиха представители на полицията.

Що се отнася до събитията на терена, добричлии влязоха по-мобилизирани в мача и постепенно притиснаха съперника в неговата половина. Така се стигна до 21-ата минута, когато Андриан Димитров се възползва от грешка в отбраната на „чуковете“. Нападателят открадна лошо върната топка към вратаря Леонтиев и опъна мрежата за 1:0. Таранът можеше да даде солидна преднина за своите няколко минути по-късно, но не можа да уцели рамката от изгодна позиция. Заради необмислена постъпка в 56-ата мин. Андриан Димитров получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперник. Две минути по-късно обаче добруджанци отново ликуваха. На 2:0 покачи Мартин Милушев, завършил бърза флангова атака и засякъл топката по земя в близост до точката за изпълнение на дузпа. В оставащите минути до края перничани опитаха да достигнат поне до почетен гол, но атаките им се разбиваха в добре организираната добричка отбрана, в която изпъкна новото френско попълнение Йоан Тиа. В следващия кръг „жълто-зелените“ гостуват в София на ЦСКА 1948 II.