Домакините от КБС "Калиакра - комплексен шампион в Международния турнира за Купа "Каварна"

В края на миналата седмица в Каварна се проведе XVİ ти Международен турнир за "Купа Каварна".

В турнира взеха участие 15 клуба от страната с близо 300 участия. Международното участие тази година беше в лицето на съдията от Турция Илкер Асланбаш.

След много оспорвани битки, каратеките на КБС Калиакра град Каварна, спечелиха 12 златни, 5 сребърни и 11 бронзови медали. Така те станаха комплексен Шампион на турнира. Втори се класираха каратистите от Самурай град Добрич, а трети останаха младия отбор на Карате клуб Етър град Велико Търново.

Причина за големия успех на нинджите от Каварна, треньорът на клуба Ариф Арифов изтъкна, сплотеността и приятелството сред всички в клуба. Шампиони на турнира станаха: Яна Якимова, Симона Атанасова, Дамиан Янев, Димитрия Христова, Добромира Стоянова, Габриела Дончева, Диана Тимофиива, Иванина Димитрова, Юлияна Лобода, Георги Тодоров, Михаил Трендафилов и Дона Димитрова.