С 5 медала се завърна СК "Джим" от Републиканското първенство по вдигане от лег в Хасково

Спортен клуб "Джим" започна успешно спортно-състезателната година, младите спортисти завоюваха златен, бронзов и 3 сребърни медала на Републиканско в Хасково.

На 28 май в град Хасково се проведе Републиканско първенство по вдигане от лег. За първи път участие взеха най-младите състезатели на клуба. При двевойките до 18 години Йоана Иванова спечели шампионската титла в категория до 69 кг., а Самуил Василев се пребори за бронзов медал при юношите до 18 години в категория до 74 кг. След тях на подиума излязоха и опитните сътезатели на клуба. В успорвани състезания при мъжете Момчил Мочилов спечели сребърен медал в категория до 93 кг. с постижение от 167,5 кг. в категория до 105 кг. Никола Стоянчев също спечели сребърен медал с постижение от 225 кг., като изостана само на 2,5 кг. от бронзовия медалист на Световно първенство през миналата година.

В надпреварата по вдигане от лег с екип Момчил Момчилов спечели сребърен медал при мъжете в категория до 93 кг. с постижение от 242,5 кг.