Връчват наградите на отличените педагози и ученици в община Добричка

Връчват наградите на отличените педагози и ученици в община Добричка
С празничен концерт ще отбележи Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност Община Добричка.

Традиционната церемония за награждаването на учители, ученици и читалищни институции ще се проведе в рамките на тържественото събитие, което ще започне в 14.00 часа днес в залата на Драматичен театър „Йордан Йовков“. Кметът на Община Добричка Соня Георгиева ще връчи плакети и грамоти на директори на учебни заведения, учители и изявени ученици. 


В знак на признателност за съхраняване на българските традиции и обичаи, за популяризирането и развитието на добруджанския фолклор ще бъдат отличени и четири читалища в община Добричка с юбилейни годишнини през 2022 година.


 


Ето и отличените:


Основно училище „Отец Паисий“, село Батово - за дългогодишно просветно и образователно дело и във връзка със 130-годишния юбилей. През 2022г. училището ще отбележи 130 години от началото на учебно-просветната дейност в село Батово. 


 


За дългогодишна културно-просветна дейност,  за съхраняване на българските традиции и обичаи, за принос в  популяризирането на добруджанския фолклор и във връзка с 80-годишните юбилеи  се награждават:


НЧ „Св.св. Кирил и Методий – 1942 г.“ с. Бенковски


НЧ „Напредък – 1942 г.“ с. Дончево


НЧ „Стефан Караджа – 1942 г.“ с. Смолница


НЧ „Петко Р. Славейков – 1942 г.“ с. Бранище


 


Отличие за съхраняването и популяризирането на българския фолклор се връчва на


Фолклорна певческа група „Пъстроцвет“


 


Директори на училища


Тодорка Стоянова Петрова - директор на ОУ„Васил Левски“, село Божурово 


Женета Стефанова Паунова - директор на Обединено училище „Пейо Яворов“, село Стефаново


 


Директори на детски градини 


Светлана Славова Събева - директор на детска градина „Първи юни“, село Ловчанци 


Галина Миткова Андонова - директор на детска градина в село Одърци 


Павлинка Тодорова Ковачева - директор на детска градина „Първи юни“, село Бранище


Анка Томова Добрева - директор на детска градина „Детелина“, село Победа


 


Учители в училища и детски градини


Ивелина Донева Стоянова – старши учител в прогимназиален етап в ОУ„Отец Паисий“, с.Батово


Зинаида Желева Василева – учител в начален етап в ОУ„Васил Левски“, с.Божурово 


Мария Дянкова Димитрова – учител в начален етап в ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, с.Ведрина


Даниела Колева Колева – учител в прогимназиален етап в ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, с.Ведрина


Деница Демирева Ташева – учител в начален етап в ОУ„Св. св. Кирил и Методий“, с.Дончево


Жулиян Атанасов Жечев – старши учител в начален етап в ОУ„Стефан Караджа“, с.Житница


Росен Стоянов Петров – преподавател в група за целодневно обучение, ръководител на група за театрално майсторство в СУ „Никола Вапцаров“, с.Карапелит


Иванина Ивелинова Паскалева – учител в начален етап в ОУ „Неофит Рилски“, с.Ловчанци  


 Детелина Лазарова - старши учител в начален етап


Eвгения Ивелинова Минчева – Нейкова – заместник-директор в Обединено училище „Добри Войников“, с. Победа


Саша Рашева–Тончева – старши учител в ОУ„Климент Охридски“, с.Смолница


Виктория Добрева Димитрова – учител в начален етап в Обединено училище „Пейо Яворов“, с.Стефаново


Женя Стоянова Величкова – старши учител в прогимназиален етап в ОУ„Христо Ботев“, с.Стожер 


Силвия Дончева Панева – учител в прогимназиален етап в ОУ „Христо Ботев“, с.Стожер


Павлета Борисова Керанова – старши учител в прогимназиален етап на основно образование в ОУ„Васил Левски“, с.Хитово


Димитричка Георгиева Николова – старши учител в детска градина - с. Пчелино


Иванка Петрова Димитрова - старши учител в детска градина -с.Карапелит 


 


Награди за колективни изяви на ученици


Учениците от ОУ„Св. св. Кирил и Методий", село Дончево - за участие в инициативата „Европейски ден на спорта в училище“ през 2021 година и класиране сред първите десет най-активни училища. Училището е национален победител в категорията „Училищен двор - красив, зелен и активен" и е отличено от Сдружение „БГ Бъди активен“ с награда и парична сума от 1000 лв. 


За участие в инициативата „Световен ден на рециклирането“ през 2022 г. – училището е сред десетте най-добри учебни заведения в България, с титлата „Герои на рециклирането“. Екологичното възпитание на учениците и грижата за по-чиста и по-красива околна среда се превърна в мисия на ОУ„Св.св. Кирил и Методий", за което училището получи отличие "Шишеяд" от сдружение "БГ Бъди активен".


 


Театрална група „В света на приказките“ с ученици от 3 до 6 клас от Средно училище „Никола Вапцаров“ в село Карапелит, с ръководител Росен Петров 


Талантливите артисти ще представят спектакъла „Вълчан -хулиган“ на 30 май от 11.00 часа в Младежки център „Захари Стоянов“ в град Добрич.


 


Учениците от гимназиален етап специалност „Шивачество“, професия „Шивач“ в Обединено училище „Добри Войников“ в село Победа


Учениците изработиха повече от 15 000 защитни маски в часовете по учебна практика под ръководството на учителите по професионално обучение Румяна Димитрова и Събина Стоянова. Маските са дарени на образователни и обществени институции. 


 


Награди за индивидуални постижения на  ученици


Милен Юлиянов Алексиев от 10 клас от Обединено училище „Добри Войников“ в село Победа - за класиране на трето място в ученическия конкурс на тема „Имам една мечта - да учим и живеем заедно“, организиран от Център „Амалипе“ - гр. Велико Търново, в раздел „Видеоматериал“ с филма „Сбъдната мечта“. Награда от Център „Амалипе“ и от Президента на Република България Румен Радев.


Марин Асенов Маринов – ученик в седми клас от Обединено училище „Пейо Яворов“ в село Стефаново - за постигнати спортни успехи в дисциплина „Бокс“ - категория до 66 кг, на националните шампионати в градовете: Шумен - първо място и златен медал, и Плевен - второ място И сребърен медал.


Алекс Александров Маринов от село Пчелино - за постигнати спортни успехи в дисциплина „Бокс“ - категория 90+, спечелен златен медал на национален шампионат в град Добрич, проведен на 13.05.2022 г.


 


За отличен успех, активно участие в училищния живот, за принос в утвърждаване авторитета на училището се награждават: 


 


ОУ „Отец Паисий“  с. Батово


Станислава Йорданова Станева - 2 клас


Аслъ Аксел Нихат - 3  клас


Никола Георгиев Иванов - 4 клас


Ренета Николова Ангелова - 5  клас


 


ОУ „Васил Левски“  с.Божурово


Ачеля Орхан Ремзи - 1 клас


Жулиян Максимов Янков - 4 клас


 


ОУ „Св.св.Кирил и Методий“  с. Дончево


Магдалена  Лъчезарова Колева - 6 клас


 


ОУ „Стефан Караджа“  с. Житница


Гюлсевен Енгин Мустафа - 3  клас


Росен Тихомиров Нанев - 4 клас


 Алиджан Алдин Али - 4 клас


Гюллю Енгин Мустафа - 5 клас


Гюлчин Руменова Анкова - 6 клас


 


Средно училище „Никола Вапцаров“ с. Карапелит


Сашо Асенов Стоянов - 4 клас


Лъчезар Антонов Асенов - 9 клас


Айча Айдън Аднян - 12 клас


Галина Маринова Монева - 12 клас


Наталия Мариянова Йорданова - 12 клас


 


 


ОУ „Неофит Рилски“   с. Ловчанци


Десислава Танева Демирова - 1 клас


Валентин Розалинов Стефанов - 2 клас


Елеонора Аджер Кадир - 2 клас


Кадир Мустафа Асан - 3 клас


Нерея Тодорова Тодорова - 3 клас


Диляра Александрова Аврамова - 3 клас


Димитър Тодоров Иванов - 4 клас


Елис Сали Асан - 6 клас


Ивета Стефанова Колева - 6 клас


Симона Цонкова Йовева - 6 клас


 


ОУ „Отец Паисий“  с.Овчарово


Симона Надева Йорданова - 4 клас


 


ОУ „Климент Охридски“  с.Смолница


Зоя Заблоцка - 6 клас 


Есин Невин Реджеб - 7 клас


Даниела Йорданова Ангелова - 7 клас


 


ОУ „Христо Ботев“  с.Стожер


Иляйда Икбалова Илкова - 1 клас


Флорена Жекова Красимирова - 3 клас


Златина Стоянова Петрова - 6 клас


Мерве Демирева Станчева - 7 клас


 


ОУ „Васил Левски“  с.Хитово


 Дуйгу Ерсин Асан - 7 клас


 Елиза Несторова Росенова - 7 клас 


 Мюжге Мехмедова Красимирова - 7 клас


Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+