Драматична победа остави „Добруджа“ на пътя на спасението

Добричлии взеха важни точки след 3:2 над втория състав на „Лудогорец“

Ценни три точки в битката за оцеляване във Втора лига на България изкова тимът на „Добруджа“. Избраниците на треньора Атанас Атанасов надделяха драматично с 3:2 над дублиращия отбор на „Лудогорец“ /Разград/ - резултат, с който застанаха уверено на пътя на спасението в професионалния футбол. Двубоят държа под напрежение до последно близо 1000 зрители на стадион „Дружба“, аплодирали заслужено любимците си след последния сигнал. Иначе мачът се разви по желан благоприятен начин за „жълто-зелените“, които само след 20 минути игра можеха да убият интригата. По-мотивирания тим на домакините даде сигнал, че ще търси благоприятен изход още във 2-ата мин., когато Стефан Митев остана сам срещу съперниковия вратар, но не намери целта. В 15-ата мин. обаче Андриан Димитров прояви далеч по-голяма увереност и хладнокръвие, за да порази целта за 1:0. Таранът бе на точното място след центриране от корнер, овладя майсторски топката в нак. поле и с насочен шут по земя разпечата разградската врата. По малко от 60 секунди домакините нанесоха нов светкавичен удар. След контраатака по десния фланг и удар по диагонала на Ан. Димитров топката срещна страничната греда. Коженото кълбо се върна към игралното поле, където Денислав Станчев бе добре пласиран и необезпокояван доведе нещата до 2:0. В 20-ата мин. резултатът можеше да стане класически в полза на добруджанци след пропуск от чиста позиция на Божидар Чуканов. Секунди след това играта се пренесе пред добричката врата и най-активният в редиците на „орлите“ – Родригез преодоля Димитър Илиев за 2:1.

Въпреки това „жълто-зелените“ продължиха да търсят нов гол и той дойде в 38-ата минута. Негов автор стана обичайният заподозрян – Ан. Димитров. Този път таранът получи пас от Чуканов, ориентира се в купа от играчи и насочи топката в долния десен ъгъл на разградската врата – 3:1. Малко преди почивката пък Стефан Митев принуди стража на „Лудогорец“ Христов да избива в корнер след фронтален шут. През второто полувреме разградчани излязоха преобразени на терена, с идеята да достигнат до положителен развой. Между 60-ата и 70-ата мин. те на два пъти нацелиха гредите на представящия се на висота под рамката капитан Димитър Илиев. Все пак в 74-ата мин. съдията от Велико Търново Михаел Павлов даде пресилена дузпа в полза на гостите. Зад бялата точка застана бразилецът Родригез, намалил до 3:2. Независимо от натиска на разградчани в оставащото време, статуквото се запази и добричлии ликуваха с победата. По този начин „Добруджа“ се отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите във втория ешелон.