До поредни отличия достигнаха младите боксьори на БК „Добруджа“

С три медала приключиха участието си на проведените държавни първенства добричлии

Младите таланти от БК „Добруджа“ за пореден път показаха качества и класа на проведените шампионати на страната. Първо избраниците на треньора Веселин Марков демонстрираха умения в държавното лично-отборно първенство и турнир за купа „България“ при учениците /13-14 години/. Надпреварата премина на ринга в новата зала в Шумен, като по различни причини ръкавици там кръстосаха само трима местни таланти. С най-добри изяви бе Диян Михайлов, спечелил бронзов медал в кат. до 52 кг. На крачка от отличията останаха другите двама добруджанци. Това са бележещият постоянен възход в развитието си Ники Николов /36 кг/ и Али Али /57 кг/, които жребият изпрати в ранна фаза да мерят сили срещу бъдещите шампиони в категориите. За отбелязване е, че и тримата състезатели са възпитаници на Спортно училище „Г. С. Раковски“.

Запомнящо се представяне в същите първенства от календара ва БФБ, но при девойките и мъжете, имаха други представители на БК „Добруджа“. Битките тук преминаха в Ботевград, а със сребърни отличия се окичиха Моника Манова /52 кг/ и Пресияна Данаилова /63 кг/. Във финалните боеве ученичките, съответно в ФСГ „В. Левски“ и СУ „Кл. Охридски“, отстъпиха пред боксьорки от В. Търново и Ст. Загора. Извън медалите в кат. +81 кг завърши участието си Елита Цвятославова. На старта възпитаничката на ЕГ „Гео Милев“ бе спряна от Алейна Мехмед – БК „Арда“ /Кърджали/. Силен дебют при мъжете направи Дарин Димитров, който в кат. до 71 кг се противопостави сериозно на шампиона на страната – Ст. Бонев /“Победа“ - Бс/. Опитът на бургазлията в крайна сметка се оказа решаващ, за да продължи напред в турнира. Наставникът на добруджанци Веселин Марков е категоричен, че ако боксьорите от клуба продължават да са целенасочени в подготовката и да тренират пълноценно, то високите очаквания и надеждите за медали в бъдеще са напълно реални.