Общо шест медала взеха представителите на СКЛА „Добруджа“ от шампионата в Мизия

Трима състезатели от добричкия клуб ще спорят на Балканиадата по спортно ходене в Гърция

С шест медала се окичиха представителите на СКЛА „Добруджа“ на проведения в град Мизия национален шампионат по спортно ходене за всички възрасти. Треньорите в добричкия клуб Милен и Силвия Петрови изведоха на старт общо 12 състезатели, които в крайна сметка не ги разочароваха. До злато на дистанцията от 3 км при девойките под 16 години достигна Елена Великова. На най-високото стъпало на стълбицата на победителите се качи и Надя Стефанова. Учащата в СУ „Любен Каравелов“ атлетка триумфира на дистанцията от 10 км при девойките под 20 години. За бронз в тази група се пребори нейната съотборничка и съученичка Валерия Маринова.

Освен това шампионката придоби право да защитава името на България на Балканиадата, което ще е дебют в надпревара от такъв ранг. Първенството ще се състои на 3 април в Атина. Заедно с шампионката на страната, в столицата на Гърция ще се изявяват още двама представители на СКЛА „Добруджа“. Това са сребърните медалисти в Мизия – Иван Димов /юноши под 20 години/ и Божидар Колев /юноши под 18 години/. Сребро от родния шампионат грабна също Александър Колев, финиширал втори в групата под 16 години на дистанцията от 3 км. За съжаление в програмата на Балканиадата не попадат участници от тази възрастова категория в двата пола. Добруджанската група се отправя утре за София, за да получи екипировка от БФЛА, след което националите от цялата страна отпътуват за Атина.