10 състезателки на старта на дамското рали в Добрич днес

Надпреварата се провежда се за 18 път в Добрич

Събитието е организирано от Община Добрич, добричкия клон на СБА и Мототом ООД-Тойота гр.Добрич

Стартът ще бъде даден точно в 10.00 часа на 26 март, събота, пред хотел „Грийн палас“.

Припомняме,че дамското рали по случай международния ден на жената трябваше да се състои на 12 март, но поради лоши метеорологични условия беше отложено за днес.

Състезанието ще премине в 4 етапа, обясни в интервю за Добрич онлайн Саша Гинкова-  член на АСК „Мотоспорт Т-Н“. Участието е безплатно, а присъствието на навигатор в колата е по желание, каза тя. Всяка участичка ще се включи със собствен автомобил, подготвен за зимни условия.

Дамите ще докажат своите шофьорски умения в 4 майсторски управления – едното  е т.н. италианско, ще има етап за Купа СБА, а другите три са в класирането.

Жури ще следи много внимателно времето и изпълнението. Една дама ще участва с хронометър на финала. След всеки етап ще има класиране – наказателни точки ще се добавят като секунди към времето за грешки от рода на сбъркано трасе, съборен жалон и др.

Купи и предметни награди, осигурени от спонсори ще получат победителките на финала на състезанието.