„Добруджа“ потрепери, но удържа домакинско равенство

Вратарят Димитър Илиев спаси дузпа и точката за 1:1 срещу „Септември“ /Сф/

Футболният отбор на „Добруджа“ удържа героично домакинско равенство – 1:1 срещу „Септември“ /София/ в среща от XXVI кръг на Втора лига. В играч на мача за „жълто-зелените“ се превърна вратарят Димитър Илиев. Добричкият страж има съществен принос за спечелената точка, не само  заради отразената дузпа в 69-ата мин. след шут на Кабов, но и с редицата решителни намеси срещу съперниковите нападатели. Още до 10-ата минута гостите можеха да вземат аванс от две попадения, но Д. Илиев прояви завиден рефлекс и запази вратата си суха. Добруджанци от своя страна отправиха първи удар в очертанията чрез Лазаров в 20-ата мин., който бе твърде слаб и попадна в ръцете на Шейтанов. До почивката домакините поизравниха играта, като разчитаха главно на солидна защита и епизодични контраатаки. През второто полувреме тимът на „Септември“ продължи да доминира и да създава голови опасности без резултат.

Така се стигна до 69-ата мин., в която гостите получиха право да изпълнят пресилена дузпа. Тя бе за игра с ръка в нак. поле на Ивайло Лазаров, който при желанието си да изчисти, коженото кълбо нацели дланта му. Зад бялата точка застана един от най-активните за столичани – Кабов. Той стреля силно, но Д. Илиев предусети посоката на топката и с атрактивен плонж изби. Това даде криле на „жълто-зелените“, успели да поведат в 73-ата мин. Единственият в предни позиции чист нападател за добруджанци Андриан Димитров получи дълъг извеждащ пас. Не без помощта на съперников бранител кълбото се озова в краката му фронтално срещу Шейтанов, преодоля вратаря, за да се разпише за 1:0. Гостите реагираха като ожилени и четири минути по-късно изравниха. Точен бе Кабов, оползотворил бърза атака на своите по левия фланг и засякъл с глава топката на далечна греда. В оставащите епизоди от срещата софиянци продължиха да са по-настоятелни, но без ефект. Не им помогна и екснационалът Валери Божинов, който през цялото време на двубоя се изживяваше като помощник треньор. Нападателят с богата международна кариера смени от резервната скамейка маратонките с бутонките, за да се поразтъпче десетина минути на стадион „Дружба“, което по никакъв начин не промени моментната картина. Независимо от спечелената точка, „жълто-зелените“ остават под чертата на изпадащите. Те заемат 18-та позиция в класирането с актив от 22 пункта. В следващия шампионатен кръг предстои гостуване на терена на атакуващия промоция за елита „Спартак“ /Варна/.