198 деца участваха в конкурса на Община град Добрич и „Екопак България“ АД „Мартеница ти дарявам“

198 деца участваха в конкурса на Община град Добрич и „Екопак България“ АД „Мартеница ти дарявам“
Децата на Добрич имаха възможността да покажат своите творчески способности в традиционния конкурс на Община град Добрич „Мартеница ти дарявам“.

Тази година към децата от първи до четвърти клас бе отправено предизвикателство да изработят оригинална мартеница с размер от 15 до 30 см. или пано, приспособено за окачване на стена с размер А4, освен от традиционните бели и червени конци и от рециклируеми материали (хартия, пластмаса, метал, стъкло).


В изданието на конкурса участваха 198 деца от 12 добрички училища, включително деца от Дневен център за деца с увреждания и ЦСОП „Петър Берон“. Малките творци, които са изработили най – оригинални мартеници и пана, отличени на първо, второ и трето място, ще получат велосипед, таблет и таблет за рисуване. Осигурени са и 30 поощрителни награди. Наградният фонд е осигурен от „Екопак България“ АД. Кметът на Добрич ще награди победителите на 4 март от 10.00 часа в малката заседателна зала на Община град Добрич,съобщават от общинска администрация.



Поощрителните награди ще се получават от родителите срещу подпис в Центъра за услуги и информация на улица „България“ 12 от 4 до 11 февруари в часовете от 8.00 до 17.00 часа.


Мартениците, участвали в конкурса, могат да бъдат получени от 28 февруари до 4 март от представител на училището на адрес: ул. „Независимост“ № 7, ет.8, стая 812, Дирекция „Хуманитарни дейности“, функция „Образование“.


 


За Пано:


 


Първа награда – Йоан Енев – 2 а клас – ОУ „Ст. Караджа“


 


Втора награда – Дария Георгиева – 2 б клас – СУ „Д. Талев“


 


Трета награда – Ажда Илиев – 3 а клас – ОУ „Н. Вапцаров“


 


За мартеница:


 


Първа награда – Габриела Василева – 3 в клас – СУ „Кл. Охридски“


 


Втора награда – Полина Стоянова – 2 а клас – СУ „Л. Каравелов“


 


Трета награда – Йоанна Манолова – 4 а клас – СУ „П.Р.Славейков“


 


30 поощрителни награди получават:


 


1. Борислава Панева – 3 д клас – СУ „Кл. Охридски“


 


2. Виктория Атанасова – ДЦДУ


 


3. Георги Добрев – 1 а клас – ОУ „Хр. Смирненски“


 


4. Симона Стоянова – 1 а клас – ОУ „Хр. Смирненски“


 


5. Ивайла Иванова – 2 а клас – „Л. Каравелов“


 


6. Ферхат Реджеб – 1а клас – ОУ„Н. Вапцаров“


 


7. Карина Тодорова – 3 клас – СУ„Кл. Охридски“


 


8. Йоана Димитрова – 4 б клас – СУ „П.Р.Славейков“


 


9. Божидара Георгиева – 2 клас – ОУ „М. Монтесори“


 


10. Ирена Иванова – 4 д клас – СУ„Кл. Охридски“


 


11. Серджан Касим – 3 а клас – СУ„Д. Талев“


 


12. Симона Иванова – 4 в клас – ОУ„Хр. Ботев“


 


13. Димитър Николаев – 1а клас – ОУ„Хр. Смирненски“


 


14. Шенол Ризов – 3 а клас – СУ„Д. Талев“


 


15. Емре Февзи – 3 в клас – СУ„Д. Талев“


 


16. Йордан Василев – 3 клас – ЦСОП „П. Берон“


 


17. Валя Атанасова – 2 а клас – ОбУ„Й. Йовков“


 


18. Златка Стоянова – 3 д клас – СУ„Кл. Охридски“


 


19. Майя Пчеларова – 3 клас – СУ„Кл. Охридски“


 


20. Искрен Пенев – ДЦДУ


 


21. Християн Панайотов – 2 а клас – СУ„Л. Каравелов“


 


22. Крис Пеловски – 3 а клас – СУ„Д. Талев“


 


23. Стефания Тодорова – 2 г клас – СУ„Кл. Охридски“


 


24. Виктор Ангелов – 4 клас – ОУ„Ст. Караджа“


 


25. Теодора Стоянова – 1 в – ОУ„Хр. Ботев“


 


26. Ивет Бенова – 1 г клас – СУ„П. Р. Славейков“


 


27. Рая Георгиева – 4 в клас – СУ„Кл. Охридски“


 


28. Мери Алексиева – 1 б клас –СУ„Л. Каравелов“


 


29. Катина Костадинова – 3 клас – СУ„Кл. Охридски“


 


30. Елина Велкова – 1 б клас –СУ„Д. Талев“


Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+