Новата вълна боксьори на БК „Добруджа“ блесна в Плевен

Избраниците на Веселин Марков при учениците достигнаха до три медала и финишираха шести в страната

Боевете от държавното лично-отборно първенство – II кръг, по бокс при учениците /13-14 години/ се състояха в Плевен. На ринга се изявяваха трима от новата вълна талантливи състезатели на БК „Добруджа“. Възпитаниците на треньора Веселин Марков, сред които имаше дебютанти във възрастта, се представиха на висота и завоюваха три медала. Право да спори на финала в кат. до 50 кг придоби Кристиян Торлаков. В битката за златото добричлията кръстоса ръкавици с Петко Петков от БК „Локомотив“ /София/. След серия неточности и недоглеждания от страна на съдиите, които бяха в ущърб на добруджанеца, наставникът В. Марков прекрати мача и избраникът му се задоволи със сребро. Бронзов медал в кат. до 52 кг спечели Деян Михайлов, който тръгна с две победи в турнира, но в полуфинален двубой отстъпи пред представител на „Локомотив“ /Сф/. Също трети, но при 57-килограмовите участници, се нареди Бинел Семо. Тъй като отстъпваше възрастово на съперниците си, според изискванията на БФБ той излезе между въжетата със съгласието на родителите си, подписали нотариално заверена декларация.

Именно столичните „железничари“ грабнаха отборната титла в шампионата, а боксьорите на „Добруджа“ се класираха на шеста позиция. Да достигнат до призови места в Плевен се стремяха 164 състезатели, представители на 38 родни клуба. След края на официалната програма шанс за изява получи друга добричка надежда – Ники Николаев /кат. 36 кг/. Той се изправи за спаринг срещу шампиона от БК „Мизия“ /Пл/ Димитър Панталеев. Последният е племеник на национала Радослав Панталеев и се подготвя под ръководството на световния шампион Александър Владимиров. Ники буквално обезличи своя съперник и даде заявка, че още догодина ще атакува златото в категорията, когато вече ще има право да боксира при по-големите. Веселин Марков заяви, че е доволен и обнадежден от представянето на четиримата състезатели около които може да се сформира силен тим, който да е конкурентноспособен на водещите отбори в България.