Онлайн: Добруджа - Несебър

Добруджа приема Несебър в 1/16-финал за Купата на България. Мачът на стадион "Дружба" в град Добрич започва в 13.30 часа. Добрич Онлайн ще следи на живо развоя на срещата.

Стартовият състав на Добруджа: Радосвет Христов, Михаил Паскалев, Филип Флоров - капитан, Николай Илиев, Сашо Джилянов, Танер Юсню, Калоян Коев, Любомир Михалев, Денис Судин, Славомир Илиев и Васил Тачев.

Резерви: Николай Марков, Павлин Тодоров, Филип Филчев, Кяшиф Фахрединов, Валери Михайлов, Недко Ангелов

5 от привлечените през лятото юноши на Добруджа днес започват като титуляри. На подобен състав заложи старши треньорът на добричлии Валентин Ангелов и в първия мач на отбора за купата - тогава жълто-зелените победиха с 3:2 Чавдар насред Бяла Слатина.

Несебър също дава почивка днес на голяма част от титулярите си.

Победителят в двойката Добруджа - Несебър ще бъде излъчен в един мач. При равенство в редовното време следват продължения и евентуално след тях и дузпи.

Начало на мача. Около 100 зрители гледат срещата в мразовития делничен следобед. Мощна подкрепа от агитката на Добруджа, която създава атмосфера на стадион "Дружба".

Равностойни първи минути - 0:0.

10 мин. Добруджа - Несебър 0:0. Вече близо 200 зрители на стадион "Дружба".

13 мин. Славомир Илиев е съборен в наказателното поле на Несебър - дузпа за Добруджа. Ударът на Филип Флоров от бялата точка бе спасен от вратаря на гостите.

22 мин. Жълт картон за Танер Юсню от Добруджа. Резултатът все още е 0:0.

25 мин. Силен удар на Васил Тачев преминава на метър от вратата на Несебър.

30 мин. Натиск на Добруджа, силни минути за домакините.

31 мин. Първо положение пред нашата врата. Георгиев от Несебър отблизо би в аут.

Сред зрителите на стадион Дружба е и Вили Вуцов.

36 мин. Пробив на Денис Судин, който подава на Васил Тачев. Силен удар на Тачев, но право в ръцете на вратаря на Несебър.

39 мин. Вратарят на Несебър спасява и далечен фалцов удар на Денис Судин.

Край на първото полувреме. Добруджа - Несебър 0:0.

Начало на второто полувреме. Пропуск на Васил Тачев, който има претенции за дузпа срещу него.

60 мин. Добруджа - Несебър 0:0.

64 мин. Вратарят на Добруджа Радосвет Христов лови топката след изстрел от фаул, изпълнен от Николов.

Жълт картон за Калоян Коев

72 мин. Опасен удар с глава на Васил Тачев след центриране от фаул.

73 мин. Пропуск на Славомир Илиев, който от няколко метра би право в ръцете на вратаря на Несебър.

75 мин. Все още няма голове.

78 мин. Топовен изстрел на Славчо Илиев разтресе гредата на Несебър. Гол обаче пак няма.

10 минути до края на редовното време. Ако и в тях не падне гол, следват продължения.

Смяна за Добруджа - Павлин Тодоров заменя Васил Тачев.

90 мин. Уникален пропуск за Добруджа. Трима в атака срещу един защитник.

Трета минута след редовните 90. ГООООООЛ за Добруджа! Павлин Тодоров е точен от дузпа.

Край на мача! Добруджа - Несебър 1:0. Добруджа се класира за 1/8-финалите за Купата на България след драматична победа с гол в последните секунди.