Добруджанци отново не спечелиха на „Дружба“

Отборът на „Струмска слава“ осъществи обрат след два гола пасив и отмъкна точките към Радомир

И при третия си опит от началото на сезона футболният тим на „Добруджа“ не успя да зарадва с победа привържениците си на стадион „Дружба“. В мач от VI кръг във Втора лига добричлии отсъпиха с 2:3 на „Струмска слава“. Гостите от Радомир бяха в положение нокдаун до 9-ата минута на двубоя, когато отстъпваха с два гола пасив. Впоследствие, те не само се съвзеха от шока, но осъществиха пълен обрат и достигнаха до крайния успех. Като цяло състезателите от Западна България имаха ясна игрова идея и далеч по-малко брак в действията, което им позволи да прибавят три точки към актива си. Иначе срещата започна като „нарисувана“ за домакините, които поведоха с бързи два гола и обнадеждиха най-верните си фенове по трибуните. Не бяха изминали и две минути след началния съдийски сигнал, когато „жълто-зелените“ поведоха в резултата. Топката се оплете в мрежата на радомирци, след като Румен Сандев си отбеляза автогол след центриране от корнер – 1:0. На 2:0 в 9-ата мин. покачи Данаил Димов, завършил триходова комбинация, в основата на която бяха Якуб Идризов и Костадин Христов. Вместо да се възползват от психологическото си превъзходството и да поставят съперника на колене, домакините се пропукаха. В 34-ата мин. капитанът на „Струмска слава“ Борислав Николов се възползва от рикошет в в крака на добруджански бранител и останал сам срещу Димитър Илиев намали на 1:2.  В 40-ата мин. паритетът на терена бе възстановен след автогол на Даниел Златков. В желанието да изчисти прострелно центриране от дясно, българският Ронално изпрати топката в собствената врата - 2:2.

Явно неблагоприятното развитие подтикна главния мениджър на „Добруджа“ Венцислав Желев да слезе от официалната трибуна и още на почивката да поеме диригентската палка от треньора Стефан Славов, а оттам ръководенeто на отбора от тъчлинията. Доколко подобен подход е професионален и колегиален е тема на друг разговор, а и клишето гласи, че емоциите невинаги са добър съветник. За „реанимирания“ състав от Радомир второто полувреме премина във възходящ тон, като в определен смисъл той бе улеснен от деорганизирания си опонент. Гостите нанесоха решителен удар в 79-ата мин., когато бърза атака по левия фланг завърши с подаване в близост от аутлинията към оставения непокрит в нак. поле Александър Аспарухов. Нападателят само това и чакаше, с плътен шут фиксира крайното 2:3. Малко преди попадението добричлии останаха с човек по-малко на игралното поле. Крайният защитник Мирослав Начев напусна заради контузия и нямаше кой да го замени, защото домакините вече бяха направили разрешените смени. За капак в 90-ата мин. вратарят Димитър Илиев получи директен червен картон. В желанието си да играе с топката и да спре съперников нападател извън своето поле, той го фаулира и преждевременно се отправи към съблекалните. В оставащите епизоди от двубоя в рамката застана нападателят Андриян Димитров. „Добруджа“ игра в състав: Д. Илиев, Б. Чуканов, Д. Златков, М. Начев, Ив. Минчев, Як. Идризов, К. Христов /65 - Ю. Юнуз/, Том /55 - Р. Абушев/, М. Максимов /69 - Д. Василев/, Д. Димов /68 - Р. Златев/, Ан. Димитров.