Хандбалистите загубиха драматично голямото дерби

Добруджа пропусна отлична възможност да се доближи от рано максимално близо до първото място през редовния сезон. Добричлии допуснаха порежение от Шумен в голямото дерби на мъжкия ни хандбал. В последните 3 години двата отбора са неизменни участници на финалите за първенство и купа на страната.

Шампионът Шумен сложи край на серията от 3 поредни победи на Добруджа от началото на шампионата в мъжката Национална хандбална лига.

Двубоят в зала "Русалка" в Добрич започна отлично за домакините. За радост на над 400 зрители на почивката резултатът бе 17:14 за Добруджа.

През второто полувреме обаче Шумен достигна до обрат и спечели с 29:28, като за пореден път реферите скандално ощетиха добричлии срещу този съперник.

Така възелът в челото отново се завърза - Добруджа, Шумен и Спартак (Варна) имат само по една загуба, което предвещава люта битка между тях за разпределението на първите три места преди плейофите.