Със загуба приключи последното домакинство на добруджанци за сезона

С човек по-малко и гол от дузпа „Янтра“ /Гб/ измъкна трите точки от „Дружба“

Макар че вече си бяха осигурили оставането във Втора лига и през следващия сезон, футболистите на „Добруджа“ разочароваха привържениците си в последното домакинство за сезона. Тимът на „жълто-зелените“ не успя да преодолее съпротивата на „Янтра“, като габровци спечелиха с 0:1. Входът за зрители на стадион „Дружба“ бе свободен, а срещата прощална за главния мениджър Светослав Петров, обявил по-рано през седмицата, че след края на първенството напуска родния Добрич. Мачът започна доста обнадеждаващо за добруджанци, които с активна и агресивна игра притиснаха съперника в неговата половина. Така се стигна до 12-ата мин., когато Петър Казаков, оказал се последен в отбрана, фаулира грубо Стефан Митев и след получения червен картон „Янтра“ остана с човек по-малко на терена. Три минути по-късно от агитката на домакините издигнаха трансперант с надпис „Подкрепа за Бербатов!“, а малко след това хореографията продължи със завеса от жълто-зелен дим. До почивката ще се запомнят пропуските на Цветелин Радев и Иван Винков, които от чисти позиции не успяха да поразят целта.

Гостите нанесоха решителен удар в 46-ата мин., когато получиха право да изпълнят дузпа. Точен от бялата точка бе капитанът на габровци Християн Кожухаров, направил безпомощен Димитър Илиев. В оставащите минути до края на двубоя добричлии се хвърлиха масирано, но хоатично в атака, и в крайна сметка без желания ефект. С шансове за изравняване се разминаха Иван Винков, Мирослав Пушкаров и Ерик Почански, като при шута на поледния вратарят Гошев изби със сетни усилия в корнер. В последния XXXIV шампионатен кръг „Добруджа“ гостува на „Септември“ /Симитли/, а габровци – осигурили си също участие във Втора лига през есента, финишират с мач срещу „Литекс“ /Ловеч/.
Отборът на „Добруджа“ игра в състав: Д. Илиев, Ив. Вихренов /33 – Д. Василев/, Цв. Радев, Ах. Адемов, М. Пушкаров, Як. Идризов /66 – Ал. Виденов/, Ер. Почански, Цв. Илиев, Ив. Винков /58 – М. Максимов/, Ив. Цачев, Ст. Митев.