Ден на ученическото самоуправление в училище „Димитър Талев“ - смяна на ролите

Членове на Управителния ученически съвет на Иновативното средно училище „Димитър Талев“ в Добрич подготвиха и се включиха активно в отбелязването на Деня за ученическото самоуправление.

Ден на ученическото самоуправление в училище „Димитър Талев“ -  смяна на ролите



Те имаха възможността да заемат и изпълняват различни длъжности - директор, заместник директори по учебната и административно - стопанската дейност, преподаватели, педагогически съветник, логопед, ресурсен учител, завеждащ административна служба, домакин, библиотекар, охрана.


Ролята на директор на училището беше поверена на амбициозния и успешен десетокласник – Ростислав Тодоров, който се запозна с  работата  и отговорностите на  добрия лидер. Като помощник директори по учебнатаи административно - стопанската дейност отлично се справиха Теодор Тодоров от 11 „а” и деветокласникът Павел Иванов. В канцеларията, като  ЗАТС, влезе - Антоанета Димитрова от 10 „а” клас, която подготви и своята „първа заповед на новия директор“, а  десетокласничката Анита Милева издаде на ученици няколко служебни бележки и книги от училищната библиотека. Гимназистите - Виктория Стоева, Иван  Димитров, Диляна Димова, Виктория Илиева се включиха с особен интерес в работата на  педагогическия съветник, логопеда и ресурсните учители в училището.  Осигурена бе и сериозна охрана- в лицето на осмокласника Михаил  Михов, който с респект и отговорност  осигуряваше пропускателния режим в училищната сграда.


Кристиян Димитров беше новоназначеният преподавател по английски език и изнесе своя първи „открит урок“ пред учениците от профилираната паралелка по софтуерни и хардуерни науки, с интензивно изучаване на английски език. Темата беше съобразена с изискванията на Европейския съюз за опазване на природата и прилагане на сериозни мерки за намаляване на замърсяванията, чрез рециклиране на стъклени, пластмасови и други отпадаци. Димитров беше подготвил и забавни кръстословици, разбира се само за англоговорящи, за да „затвърди знанията“ на своите ученици.


В края на дейностите гимназистите споделиха, че участията в инициативата са им дали възможността да почустват отговорностите и задълженията на своите учители, да изразят своите лидерски качества, организаторски умения, чувството за самоконтрол, а също и да обогатят своя социален опит.