„Орлетата“ укротиха набързо добруджанци

„Пирин“ върви уверено към елита след изразителен домакински успех

Футболният отбор на „Добруджа“ не успя да се противопостави при гостуването на лидера във Втора лига „Пирин“. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград домакините спечелиха с изразителното 4:0, с което се насочиха уверено към елитната група на страната след срещите от XXVIII кръг.   „Орлетата“ приземиха своя съперник още в 1-ата минута. При откриващата атака в мача нападателят на домакините Антон Карачанаков бе оставен на два пъти необезпокояван в нак. поле да шутира към вратата, защитавана от Ивайло Василев. Стражът отрази първия удар, но при добавката Карачанаков не сгреши – 1:0.

До почивката действията се развиваха предимно в централната част на терена без сериозни опасности пред двете врати. Пиринци нанесоха втори решителен удар в 48-ата мин. Двойна комбинация между Бенгюзов и Станислав Манолев завърши с гол на екснационала. Резервата Преслав Йорданов пропусна да направи резултата класически в 77-ата мин. от дузпа, отразена от Ив. Василев. Последва ъглов удар, при който Стилиян Николов засече с глава за 3:0. Крайният резултат в двубоя оформи Станислав Манолев в 80-ата мин. след плътен шут от около 20 метра. След загубата избраниците на ст. треньора Светослав Петров заемат 11-о място в класирането с актив от 29 точки. В следващия XXIX кръг добруджанци почиват.