Волейболистите загубиха първата битка, но не и серията

Отборът на „Нефтохимик“ поведе след успех на домашна сцена с 3:1 гейма

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ загуби първия мач от четвъртфиналната серия в Суперлигата на България, където се играе до две победи от три срещи за продължаване в следващата фаза. Добричлии отстъпиха с 1:3 гейма в Бургас от шампиона „Нефтохимик“. С изявите си обаче избраниците на треньора Мирослав Живков показаха, че могат да опонират успешно на съперника, с който по-малко от седмица се сблъскаха във финала за купа „България“. Добруджанци излязоха пределно мотивирани в зала „Младост“ край морето и спечелиха първата част с 25:21. Ролите във втория гейм се размениха. Домакините подобриха значително представянето си в защита и на мрежата, за да достигнат до 25:19 в своя полза и да изравнят.

Равностойният характер на двубоя продължи и в трети гейм, в който адреналинът се вдигна на максимум при заключителните разигравания. Бургазлии все пак надделяха с 26:24 и излязоха с едни гърди напред. Най-оспорвана и драматична се оказа четвъртата част. Добричлии дори първи се добраха до тайбрек след 24:23 в своя полза, но домакините изравниха. Гонитбата в резултата продължи до 30-ата точка, след което опитът на състезателите на „Нефтохимик“ наклони везните на тяхна страна, което им позволи да триумфират с 32:30 и да поведат с 1-0. Втората битка от серията е насрочена за 26 март /петък/ в Добрич. Тя е с начало 18,30 ч. и ще се предава по „Диема спорт“. При равенство в общия резултат в зала „Добротица“, третата среща от серията ще се състои на 28 март в Бургас.