„Добруджа“ преклони глава пред елитния „Локо“ /Пд/

Бранителят Мирослав Пушкаров дебютира за „жълто-зелените“

Футболният отбор на „Добруджа“ загуби четвъртата си контрола през зимната пауза, която е етап от подготовката за пролетния дял на първенството във Втора лига. Добричлии отстъпиха с 0:2 на елитния „Локомотив“ /Пловдив/, в проверка, проведена в Несебър. Актуалният носител на Купата на България отбеляза попаденията си през втората част на мача. Точни за „черно-белите“ бяха Диниш Алмейда и Димитър Илиев. Те се разписаха набързо в добруджанската врата между 48-ата и 50-ата минута на двубоя.

Неофициален дебют с жълто-зелената фланелка направи Мирослав Пушкаров. 25-годишният бранител се присъедини към новите си съотборници в началото на седмицата и идва от тима на „Пирин“ /Благоевград/. Последният спаринг на добричлии преди подновяването на шампионата е в края на идната седмица срещу юношите до 19 години на „Черно море“ /Варна/ и по всяка вероятност ще се състои в Добрич. На 13 февруари в първия пролетен кръг на стадион „Дружба“ гостува съставът на „Созопол“.