С гол от пряк свободен удар „моряците“ обърнаха „Добруджа“

Добричлии първи пропуснаха да поведат в резултата в КК Албена

Трета контрола от предсезонната подготовка изиграха футболистите на „Добруджа“, които се подготвят за втория дял на шампионата във Втора лига. В КК Албена „жълто-зелените“ отстъпиха с минималното 0:1 на участника в Първа лига „Черно море“. Елитният тим бе по-активният на терена в курорта, благодарение на което достигна до крайния успех. Единственото попадение в спаринга за варненци отбеляза Илиян Илиев. Синът на наставника на „моряците“, носещ същото име, се разписа в 71-ата мин. от пряк св. удар. Младият халф стреля ниско по земя с левия крак покрай стената и изненада вратарят Ивайло Василев. Добричлии също имаха своите шансове да се разпишат в съперниковата врата, като те можеха да сторят това още в 5-ата минута. Хубаво флангово центриране на Стефан Митев завърши с удар в гредата на Цветан Илиев.

На почивката варненци подновиха почти цялата си единайсеторка, като наставникът на „Добруджа“ Светослав Петров не избърза със смените. Принудителна се оказа замяната пет минути след началото на второто полувреме на Цветелин Радев. Бранителят бе изгонен от игра заради репликиране на съдията. На негово място обаче мигновено влезе Симеон Митев. Въпреки редуцираната група от състезатели, до края на мача „жълто-зелените“ не изневериха на първоначалния си замисъл и сратегия да търсят контраатаката, като при малко по-голяма съсредоточеност при завършващия удар можеха да достигнат до положителен резултат. В четвъртата си проверка през зимната пауза добричлии се изправят срещу друг елитен отбор - носителят на Купата на България "Локомотив" /Пловдив/.      „Добруджа“ стартира срещата край морето в състав: Ив. Василев,  Цв. Радев, Пр. Петров, Ах. Адемов, Г. Илиев, Як. Идризов, Б. Чуканов, Цв. Илиев, Д. Алексиев, Ст. Митев, Ив. Винков.