С победа в Суперлигата стартираха волейболистите

„Добруджа 07“ достигна до 3:0 срещу ЦСКА в зала „Добротица“

Дебютна победа при първото си излизане на мрежата в тазгодишното първенство на Суперлигата взеха волейболистите на „Добруджа 07“. В мач от II кръг на първенството – Първа осмица, и без публика в зала „Добротица“, добричлии надделяха с 3:0 гейма над състава на ЦСКА. Въпреки категоричността в крайния резултат, успехът бе извоюван с тактическа дисциплина и висок състезателен дух. В отделните геймове избраниците на треньора Мирослав Живков прекършиха „червените“ след 27:25, 26:24 и 26:24 точки в своя полза. Двубоят премина на приливи и отливи за двата тима, но за радост на добруджанци в решителните моменти местните волейболисти запазиха концентрация и заслужено ликуваха.

В голяма степен домакините взеха психологическо предимство след първи гейм, в който поведоха, но позволиха на съперника не само да изравни, а и да поведе в резултата. Във финалните моменти от частта добричлии демонстрираха волева устойчивост, позволила им да надделеят с 27:25 и да дръпнат с 1:0. При подобен оспорван характер преминаха останалите два гейма, в които везните наклониха в полза на домакините буквално при последните разигравания. Най-резултатен в срещата за „Добруджа 07“ бе  Жулиен Георгиев с актив от 25 точки, а Димитър Маринков добави 12. За гостите от ЦСКА Димитър Димитров приключи с 23 точки. В следващия кръг, на 13 ноември, добричлии пътуват до Монтана за мач с едноименния отбор. Както е известно, добруджанци са с двубой по-малко, защото срещата им от I кръг в Пазарджик срещу „Хебър“ бе отложена заради болни състезатели в редиците на домакините.