Впечатляващ обрат и втора есенна победа постигна „Добруджа“

Добричлии надделяха с 4:3 над „Литекс“ след като имаха пасив от два гола до почивката

Запомняща се победа в мач, спиращ дъха, постигна футболният отбор на „Добруджа“. Добричлии надделяха с 4:3 над „Литекс“ /Ловеч/, като успехът е втори за „жълто-зелените“ през есента във Втора лига под ръководството на Светослав Петров. Именно с главния мениджър и старши треньор бяха свързани неизвестните преди срещата от IX кръг. Както е известно, селекционерът подаде оставка след отпадането от турнира за купа „България“ в Панагюрище от „Оборище“ /0:1/. Управителният съвет на клуба обаче не я прие и той води отбора от скамейката в сблъсъка с ловчанлии. Началото на двубоя не предвещаваше подобен бурен завършек с положителен знак и голяма доза адреналин за привържениците на домакините. Добруджанци влязоха със самочувствие в мача и на два пъти поставиха под напрежение съперниковия страж след удари на Иван Цачев /15`/ и Християн Казаков /33`/. Секунди след това последва непростима грешка в добричката отбрана. Радослав Живков се възползва от това и опъна мрежата зад Димитър Илиев за 0:1. Отново бързоногият нападател в 44-ата мин. прие без да се свени подарък от Дони Дончев и даде преднина за своя тим.

Събитията на терена след почивката се промениха тотално, а тон за това даде Християн Казаков в 50-ата минута. Халфът оползотвори подаване във вратарското поле на Денис Кадир и намали на 1:2. Леден душ обля „жълто-зелените“ две минути по-късно, когато Радослав Живков засече топката след изведащ пас в нак. поле, за да оформи своя хеттрик за 1:3. Екшънът обаче тепърва предстоеше, което беше изцяло по вкуса на привържениците на домакините. Между 55-ата и 59-ата мин. дойдоха миговете с голов привкус за Илиян Капитанов. Първо надападетялт оползотвори подаване от левия фланг на Ерик Почански, а след това отклони топката с глава по идентичен начин след центриране на Ахмед Адемов за 3:3. Победното попадение за добричлии падна в 77-ата мин., когато точен бе Казаков. Той засече с глава на първа греда центриране от корнер на Капитанов, за да матира отново вратарят Тренков за крайното 4:3. След последния съдийски сигнал феновете изпратиха с бурни аплодисметни футболистите и наставника Светослав Петров, който обяви, че остава начело на отбора, като една от причините е именно игровото поведение и проявено мъжество от избраниците му в срещата. С победата „Добруджа“ вече има актив от 9 точки, отреждащи на състава 11-о място във временното класиране. В паузата на първенството „жълто-зелените“ ще гостуват за контрола на „Черно море“. Спарингът във Варна с елитния тим е предвидено да се състои на 10 октомври.