Точка от Перник измъкнаха „жълто-зелените“

Срещата се игра ден по-късно по молба на добруджанци

Макар и с редица кадрови проблеми, свързани със заболели футболисти от коронавирус, тимът на „Добруджа“ измъкна точка при гостуването на „Миньор“ /Перник/. Мачът от VII кръг във Втора лига приключи при резултат 0:0 и се игра ден по-късно от прадварително планираното. Пренасочването бе по молба на гостите, за да могат част от състезателите на „жълто-зелените“ да преминат допълнителни медицински изследвания и да направят пълноценна тренировка със съотборниците си. Иначе двубоят на стадион „Миньор“ не изобилстваше от голови възможности пред двете врати и закономерно завърши без попадения.

Все пак в средата на второто полувреме домакините опитаха да затруднят Димитър Илиев. Вратарят обаче прояви нужната концентрация, позволила му да отрази ударите на Томислав Павлов и голмайсторът на перничани от началото на сезона Кристиян Слишков. Благодарение на равенството добричлии вече събраха актив от 6 точки, с които заемат 11-о място във временното класиране. В следващия шампионатен кръг „жълто-зелените“ отново са гости, този път на терена на „Септември“ /София/.                                                                                        „Добруджа“ започна срещата в състав: Д. Илиев, Ив. Вихренов, Д. Дончев, Ах. Адемов, Як. Идризов, Д. Василев, Р. Михалков, Ив. Лазаров, Ер. Карадайъ, Ив. Цачев, Д. Кадир.