Дебютант се разписа при загубата от дубъла на „Лудогорец“

В последната минута изтръгнаха успеха в контролата домакините от Разград

Футболният отбор на „Добруджа“ отстъпи и в четвъртата си контрола от предсезонната подготовка. Добричлии загубиха с 1:2 в Разград от „Лудогорец 2“, състезаващ се също във Втора лига. Домакините достигнаха до успеха в проверката с гол в 90-ата минута. Първото полувреме на срещата премина в спокойно темпо и без особени опасности за попадения пред двете врати. Нулевото равенство се запази до 70-ата мин. на мача. В нея Димитър Митков изпълни по отличен начин пряк свободен удар и даде преднина за дубъла на „орлите“.

В 76-ата мин. „жълто-зелените“ отвърнаха на предизвикателството и изравниха чрез дебютанта Якуб Идризов. 181-сантиметровият полузащитник се присъедини към добруджанци часове преди контролата. Роденият преди 29 години в Асеновград състезател има опит в професионалния футбол, като последователно е обличал екипите на „Созопол“, „Локомотив“ /ГО/, „Хебър“ /Пз/ и „Поморие“. Равенството в двубоя на един от терените в „Гнездо на орли“ се изплъзна на гостите в 90-ата минута. След разбъркване в нак. поле на добруджанци младият бранител Георги Вълчев бе най-съобразителен и промуши топката в мрежата за крайното 2:1 в полза на „Лудогорец 2“.