Добруджанци отбелязаха, но победата отново им убегна

До равенство срещу старшата възраст на „Черно море“ /Вн/ достигнаха „жълто-зелените“

И в третия си мач от предсезонната подготовка футболистите на „Добруджа“ не успяха да запишат победа. За разлика от предните две контроли, този път добричлии поне отбелязаха гол, но в крайна сметка завършиха 2:2. Съперник на стадион „Дружба“ бе формацията на „Черно море“ /Варна/ при юношите старша възраст. Младите „моряци“ дори бяха на крачка да се поздравят с крайния успех, но поради неопитността си, допуснаха изравняване в заключителните минути на двубоя. Проверката започна доста добре за „жълто-зелените“, които поведоха в резултата в 5-ата мин. чрез Християн Казаков. Гостите от морската столица изравниха в 24-ата мин. при рикошет и прехвърлящ удар, изненадал излезлия напред от голлинията страж на добруджанци Иван Василев. През второто полувреме варненци продължиха да играят със самочувствие и като равен с равен, дори осъществиха обрат. Това стана десетина минути преди заключителния съдийски сигнал, когато бранителят Йордан Радев си отбеляза автогол в желанието си да изчисти топката. Все пак домакините не се отказаха да търсят позитивно развитие и в 84-ата мин. Радослав Михалков с глава възстанови равновесието на терена.

По принцип спарингът с юношите до 19 години на „Черно море“ трябваше да се състои на по-късен етап, но след отказа за контрола от страна на „Несебър“, „моряците“ се отзоваха по съседски. Двете единайсеторки ще се срещнат отново помежду си на 18 юли. До тогава добруджанци ще се изправят за проверки с други два тима от Втора лига – „Лудогорец 2“ /Разград/ и „Нефтохимик“ /Бургас/. В процес на уговаряне е приятелски мач за 25 юли. Тази дата остава свободна, след като се разбра, че първенството във второто ниво на футбола у нас ще стартира малко по-късно – на 1 август. Заради постната продукция на избраниците си главният мениджър и старши треньор в добричкия клуб Светослав Петров възнамерява да освободи някой от настоящите състезатели. Яснота по темата ще има в началото на следващата седмица. Тогава към „жълто-зелените“ се очаква да се присъедини поредно ново попълнение. Това е 30-годишният халф Николай Христов. У нас той е играл в елита за отборите на „Ботев“ /Враца/ и „Локомотив“ /Горна Оряховица/, а в чужбина е ритал за тим от Македония.