Добричлии отстъпиха пред „орлетата“ край морето

Дебютната контрола през лятото за двата втородивизионни тима се състоя в КК Албена

Контролната среща между футболните отбори на „Пирин“ и „Добруджа“ завърши 2:0 в полза на благоевградчани. Проверката бе дебютна за двата втородивизионни тима през лятната пауза и се състоя на основния терен в КК Албена. „Орлетата“, които направиха ударна селекция с привличането на няколко екснационали, не крият апетитите си към атака на първото място и промоция в елита, достигнаха до успеха след попадения през първото полувреме. Резултатът бе открит в 9-ата мин. след точно изпълнен пряк св. удар от Владислав Златинов. Въпреки негативното развитие добричлии не се прибраха в глуха защита, като се опитваха да контраатакуват опасно, най-вече чрез новопривлечения Илиян Капитанов. Символичните домакини от Югозападна България, които са на подготвителен лагер край морския бряг, успяха да покачат на 2:0 в 30-ата мин. на двубоя. Точен бе Красимир Станоев, който се възползва от остро центриране от левия фланг и с удар от въздуха в близост до точката за изпълнение на дузпа не остави шансове на Димитър Илиев.

След почивката северноирланският наставник на „Пирин“ Уорън Фийни пусна на игралното поле изцяло нова единайсеторка, която бе значително по-свежа от тази на добруджанци. В средата на втората част старши треньорът на „жълто-зелените“ Светослав Петров даде шанс за изява на всички налични състезатели, които в заключителните минути на мача бяха близо до отбелязването на поне почетен гол. Първо в 83-ата мин. Кристиян Петков отправи силен шут от около 25 метра, но вратарят на „орлетата“ бе на мястото си и изби. Три минути по-късно Стефан Митев се освободи от съперников бранител и стреля без забавяне в близост до пеналтерията, като стражът на „Пирин“ отново внимаваше и не допусна топката да премине голлинията. В събота добричлии ще сверят на стадион „Дружба“ часовника си с друг втородивизионен състав – „Созопол“.