Добруджа загуби у дома от Улим-Алексия

Хандбален клуб Добруджа започна със загуба седмото си участие в евротурнирите. Добричлии бяха победени в своята зала "Русалка" от молдовския Улим-Алексия в първия мач между двата отбора за КНК.

Двубоят се игра в препълнената до максимум зала "Русалка" в Добрич при бурна подкрепа от трибуните.

Първото полувреме бе напълно равностойно, като след първите 30 минути игра резултатът бе 13:11 за гостите от Кишинев. След почивката авансът на Улим-Алексия бързо нарастна и достигна дори до 9 гола.

Хандбалистите на Добруджа се бориха до последно, но в крайна сметка загубиха с 32:25. Въпреки поражението жълто-зелените бяха изпратени с бурни аплодисменти от зрителите за себераздаването и борбеността, която показаха.

Реваншът в Кишинев ще се играе точно след седмица - на 16 октомври, неделя.