С бронз приключиха изявите в Ямбол боксьорите от БК „Добрич“

До третите места достигнаха дамите от клуба на първенството в Русе

Треньорът в БК „Добрич“ Стефан Петков изведе трима състезатели на ринга в Ямбол, където се проведе държавното лично-отборно първенство по бокс – I кръг и турнир за купа „България“ при юношите /15-16 год./. С най-добри изяви сред тях бе Раим Сандов, заел трето място в кат. до 48 кг. В полуфинална битка той отстъпи по точки пред Виктор Ламбев – БК „Локомотив“ /Русе/. Малко не достигна до останалите добричлии, състезавали се в кат. до 60 кг – Станислав Евтимов и Октай Екнур да намерят място сред финалистите, след като загибиха срещите си преди полуфиналните битки. Наставникът на боксьорите заяви, че е очаквал повече от избраниците си, притежаващи безпорни качества и потенциал. На момчетата им липсва необходимата доза постоянство и хъс, които могат да ги изведат до успехите и да спорят с лекота за медалите в страната, е позицията на Ст. Петков.

Същото може да се каже и за Ангел Диков /кат. 49 кг/, останал преди това трети в шампионата за младежи /17-18 год./, състоял се също в Ямбол. Той дори е попадал в сметките за участие с националния отбор за предстоящия международен турнир "Мемориал Емил Жечев" в Ботевград, чието провеждане е проблематично поради разпространението на коронавируса у нас. БК „Добрич“ излъчи бронзови медалистки и при дамите в Русе. Там участничките кръстосаха ръкавици в ДЛОП – I кръг и турнир за Купата на България в две възрастови групи – девойки /до 18 год./ и жени. Трето място и първи бронзов медал при девойките грабна Мария Кунчева /кат. 46 кг/, като постижението бе повторено от нейната съотборничка Мартина Маринова. Последната спори при жените в кат. до 54 кг, където в полуфинална битка загуби по точки от Розалия Пайчева /НСА/. Президентът на БК „Добрич“ Добри Йорданов изрази увереност и прогнозира, че в най-скоро време двете състезателки ще се утвърдят сред елита в България, както и че имат шансове да попаднат в националният отбор.