Юношите на „Етър“ си тръгнаха с трите точки от Добрич

Тимът на „Добруджа“ продължи негативната серия в първенството до 15 години

Футболният отбор на „Добруджа“ до 15 години, участващ в Елитната група на страната, остана без победа и след XVIII кръг. Добричките юноши отстъпиха днес на терена с изкуствена трева, в близост до стадион „Дружба“, с 0:2 на връстниците си от „Етър“ /Велико Търново/. Домакините се опитаха да затруднят максимално своя съперник, но допуснаха грешки в защита, които бяха наказани. „Виолетовите“ подпечатаха успеха си след голове в отделните полувремена на двубоя.

Те поведоха в резултата в 18-ата мин. след корнер и удар с глава. Почти по същото време през втората част атака по левия фланг на гостите завърши с центриране и точен завършващ удар. В оставащите минути до края треньорът на „жълто-зелените“ Венцислав Желев направи допустимите смени и вътрешни размествания в състава с идеята избраниците му да се доберат поне до почетен гол, който обаче така и не падна. След загубата младите добруджанци остават последни в класирането без спечелена точка. Тимът на „Етър“ вече има 20 т., с колкото е и „Локомотив“ /Пд/, като заема 12-ата позиция. По програма в ХIX кръг добричлии трябва да гостуват на 8 март на „Национал“ /София/. Тъй като столичани са наказани, срещата ще се състои на неутрален терен.