Съдията подпря „Суворово“ в дербито срещу „Устрем“

Реферът подмина без последствия удар без топка срещу футболист на дончевци

В дербито на кръга в Североизточна трета лига отборът на „Суворово“ се наложи на свой терен с 3:2 над „Устрем“. Победата на домакините дойде не без помощта на съдията. След като суворовци поведоха още в 5-ата мин., реферът от Русе Борис Попов остана безмълвен след изритана топка и очевадна засада на нападател на домакините, покачил на 2:0 в 23-ата минута. Малко след това съдийската тройка подмина най-скандалната ситуация в мача. Футболист на домакините удари грубо без топка в нак. поле бранителят на дончевци Галин Радилов, на който му трябваха няколко минути да се възстанови. Вместо провинилият се състезател да бъде изгонен от игра той остана на терена до пълното времетраене на двубоя.

Въпреки нажежената обстановка и негативно развитие, през второто полувреме гостите бяха по-дейните и държаха трайно топката в свое владение. Така се стигна до 69-ата мин., в която Виктор Христов намали на 2:1 след хубав завършващ удар. Суворовци отново успяха да покачат за 3:1 в 81-ата мин. след разбъркване пред Иван Иванов. Пет минути по-късно Виктор Георгиев прояви голмайсторски нюх и намали до 3:2. Тимът на „Устрем“ се хвърли в заключителните епизоди от срещата „ва банк“ в атака, но в малкото оставащи минути не успя да достигне до желаното изравняване. С победата състава на „Суворово“ измести своя съперник от втората позиция във временното класиране, като вече има 29 точки. Дончевци от своя страна са трети с точка по-малко. В следващия ХVIII кръг от шампионата „Устрем“ почива, а суворовци гостуват на „Бенковски“ /Бяла/.