Контролата на „Дружба“ завърши без победител

Отборите на „Добруджа“ и „Черноморец“ /Бч/ достигнаха до 1:1 в оспорван мач

Футболните тимове на „Добруджа“ и „Черноморец“ /Балчик/ запълниха паузата през идния уикенд в първенствата, в които участват, с контролна среща на стадион „Дружба“. Проверката в Добрич премина доста оспорвано и интересно, като завърши без победител – 1:1. Домакините, които са водачи в класирането на Североизточна трета лига, поведоха в резултата в 36-ата минута след автогол на бранител на балчиклии. Малко преди почивката страстите на стадион „Дружба“ се нажежиха след пререкание между Тодор Паланков от „жълто-зелените“ и Цветан Илиев от гостите. В крайна сметка двамата бяха изпратени под душовете с червени картони, а на техни места се появиха нови състезатели, след предварителна договорка между треньорите.

Рутинираните футболисти от Белия град, спорещи в шампионата на Втора лига, коригираха действията си през второто полувреме най-вече в атакуващ план. Така се стигна до 79-ата мин. на двубоя, в която дойде мигът на един от най-опитните играчи на терена – Владислав Мирчев. Централният нападател оползотвори по перфектен начин центриране от корнер и опъна мрежата за крайното 1:1. Наставникът на добруджанци Светослав Петров заложи на всички налични футболисти с изключение на лекуващите травми Иво Вихренов и Станислав Жеков. В мач от XVIII шампионатен кръг, на 7 март, добричлии приемат у дома състава на „Кубрат“. Балчиклии имат далеч по-тежко изпитание, защото на същата дата гостуват на „Септември“ /София/, който е сред претендентите за промоция в елитната група на страната.