Хандбалистите усложниха положението си след поражение във Варна

Добруджанци нямат право на грешка в оставащите домакинства до края на сезона

Малко очаквана и компрометираща загуба върху амбициите на хандбалистите на „Добруджа“ в тазгодишното първенство в „А“ РХГ дойде във Варна от „Спартак“. Домакините се наложиха над „жълто-зелените“ с 37:25, като вече са с гърди напред в битката за четворката през редовния сезон за сметка на своя съперник. Тимът от морската столица е вече пети във временното класиране с 14 точки, а добричлии остават седми с едва 10 пункта. Иначе домакините бяха по-активният състав в залата на Първа езикова гимназия край морето, като на почивката се оттеглиха с комфортна преднина от седем гола – 19:12.

И през втората част спартаклии продължиха да доминират, да поддържат надежден аванс, запазен до последната сирена, за да се поздравят с успех в двубоя от XV кръг. Макар и при оставащи четири домакински срещи до края на редовния сезон, добричлии не държат изцяло съдбата си в свои ръце, което означава, че трябва да чакат грешни стъпки от страна на конкурентите. Дистанцията от заветната четвърта позиция се равнява на цели 6 точки. Дали са много или малко ще стане известно в края на март. Първите плейофни битки в елитната група на страната са насрочени за 4 април. В мач от XVI кръг, на 1 март, в зала „Русалка“ гостува  „Пирин“ /Гоце Делчев/.