„Добруджа 07“ няма право на грешка срещу „моряците“

Волейболното дерби между съседите е днес в зала „Добротица“

Голям процент от мачовете от XIV кръг във волейболната Суперлига на България при мъжете предстои да се изиграят днес. Един от интригуващите сблъсъци на мрежата е в зала „Добротица“, където ще се изправят отборите на „Добруджа 07“ и „Черно море“. А началото на регионалното дерби ще бъде дадено в 18,30 часа. Победата е без алтернатива за добричлии, които се стремят да финишират на възможно по-предно място през редовния сезон. Добруджанци са на четвърта позиция във временното класиране с актив от 28 точки, дошли след 9 победи и 4 загуби. Варненци от своя страна заемат 10-о място с 9 пункта.

Не само заради разликата в точковия актив, избраниците на Петър Шопов ще се стремят да продължат положителната серия през втория дял от шампионата, след като от началото на 2020 г. записаха две чисти победи с по 3:0 гейма. Дори и да не бъдат толкова убедителни, целта пред домакините е да достигнат до краен успех в този междинен кръг и да зарадват верните си привърженици, които ще ги подкрепят и ще заемат места по трибуните. Оптимизмът в добричките редици се подхранва допълнително от факта, че няма сериозно контузени състезатели и всички са настроени за битка в зала „Добротица“.