Място в четворката на турнира за Аматьорската лига намериха „жълто-зелените“

Добричлии спечелиха с 6:0 в Русенска област срещу „Младост“ /Екзарх Йосиф/

Футболният отбор на „Добруджа“ е един от полуфиналистите в турнира за Купата на Аматьорската лига у нас. Добричлии заслужиха мястото си в тази фаза на надпреварата след като се класираха на първа позиция в Североизточна България. Във финален мач на регионално ниво „жълто-зелените“ се наложиха в Сливо поле с 6:0 над домакините от Русенска област – ФК „Младост“ /Екзарх Йосиф/.

Натискът на добруджанци в началните минути доведе до автогол на бранител на домакините. Последваха нови опасности пред съперниковата врата, като на 2:0 до почивката покачи Стефан Митев. С два гола след това се отчете Денис Кадир, а останалите попадения бяха дело на Симеон Митев и юношата Дани Савов. Двубоят бе последен официален за добричлии през календарната 2019 година. Под ръководството на Светослав Петров „жълто-зелените“ завършиха есенните битки в Североизточна трета лига без загуба /13 победи от 13 мача/ и са непоклатими на върха в групата. Непосредствено след днешната среща в Сливо поле състезателите на „Добруджа“ бяха пуснати в почивка, която ще продължи до средата на януари.