„Орловец“ върна интригата за първото място

Тимът от с. Победа нанесe дебютна загуба през сезона на „Спортист“ /Ген. Тошево/

Чаканият с интерес дерби-мач от първенството на „А“ областна футболна група – зона „Изток“, между отборите на „Орловец“ и „Спортист“ /ГТ/, завърши с успех на домакините. Тимът от с. Победа се наложи с минималното 1:0 и обра овациите на близо стотината зрители по трибуните. Освен това орловци нанесоха първо поражение на съперника, с който се изравниха по точки на върха в класирането и върнаха интригата относно битката за призовата позиция в шампионата.

Иначе двубоят от XI кръг започна равностойно с положения пред двете врати. Все пак гостите от Генерал Тошево бяха по-настоятелни в атакуващ план в началните минути, като на два пъти нацелиха гредите. Така се стигна до 33-ата минута, когато вратарят на „Спортист“ Георги Георгиев тръгна да избива с крак дълъг пас на съперника. В желанието си да се освободи бързо от топката, той не успя да я уцели добре и коженото кълбо попадна в Божидар Димов, който необезпокояван опъна мрежата – 1:0. През второто полувреме гостите изнесоха играта в съперниковата половина, но действаха неорганизирано и хаоточно, като почти не затрудниха стража на „Орловец“. От своя страна домакините разчитаха предимно на контраатаки, като също нямаха шанс да отбележат и до последния съдийски сигнал резултатът остана непроменен.