Хандбалистите започнаха добре в Гоце Делчев, но загубиха

Домакините от „Пирин“ наложиха превес през второто полувреме на двубоя

Мъжкият хандбален отбор на „Добруджа“ загуби по драматичен начин срещата си от VII кръг на първенството в „А“ РХГ при визитата на „Пирин“ /Гоце Делчев/. Домакините спечелиха с 30:29 гола, като в по-голяма част от времетраенето на двубоя бяха догонващи в резултата. Като цяло мачът започна повече от добре за добричлии, които в средата на първото полувреме поведоха с пет гола – 10:5. Последва необяснимо отпускане в редиците на „жълто-зелените“, върнали домакините в срещата, като почивката дойде при 11:10 в полза на избраниците на треньора Георги Андреев.

Ролите на игралното поле през втората част се размениха. Благодарение на по-настъпателните си и агресивни действия гоцеделчевци не само започнаха да стопяват пасива, но и поведоха. Така те осъществиха пълен обрат и стигнаха до крайното 30:29, за да зарадват верните си привърженици по трибуните. Наред с това „Пирин“ събра актив от 8 точки, с колкото са още отборите на „Добруджа“ и „Осъм“, изоставащи от увереният лидер в класирането „Локомотив“ /Варна/. В VIII кръг добричлии отново ще играят далеч от дома, като този път гостуват в залата на „Осъм“ /Ловеч/.