Добруджанци прекършиха и „мълниеносците“

Домакините надделяха с класическото 3:0, продължават без загуба

Очаквана победа под №13 в първенството на Североизточна трета лига регистрираха футболистите на „Добруджа“. Добричлии не срещнаха особени затруднения срещу състава на „Светкавица“ /Търговище/ и надделяха с класическото 3:0. До края на първото полувреме „жълто-зелените“ взеха преднина от два гола, като точни бяха Симеон Митев /29`/ и Денис Кадир /40`/.

„Мълниеносците“ обаче не вдигнаха изцяло бялото знаме и малко след почивката направиха две опасни влизания към добричката врата, но Димитър Илиев бе на мястото си и не допусна изненади. Крайното 3:0 за домакините оформи Александър Георгиев. В 75-ата мин. офанзивният състезател подложи глава при центриране на Кристиан Пешков и сложи точка на спора. С пълен актив от 39 точки добруджанци оглавяват уверено класирането на североизток. В идния XV кръг, на 30 ноември, предстои гостуване на „Септември“. Тервелчани от своя страна в мач от XIV кръг направиха 0:0 при гостуването на „Тополи“ от Варненска област.