С колебливите изяви продължават балчиклии

„Ботев“ /Гълъбово/ измъкна победата над черноморци и прекъсна негативна серия

Футболният тим на „Черноморец“ /Балчик/ продължи с колебливите си изяви в мачовете на чужд терен във Втора лига. В среща от ХIII кръг избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ отстъпиха с 1:2 при гостуването на „Ботев“ /Гълъбово/. Двубоят, който се игра на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора, премина под диктовката на символичните домакини, които до почивката взеха преднина от два гола. Те бяха дело на Ерай Карадайъ и Аспарух Смилков, съответно в 18-ата и 38-ата минута на мача.

Гостите от Белия град се активизираха и изнесоха играта в по-предни позиции едва в заключителните минути на срещата. Силите им обаче стигнаха само за почетно попадение дело на Даниел Георгиев в 86-ата минута. Благодарение на успеха гълъбовци прекъснаха негативна серия от две поредни шампионатни загуби. Отборът на „Черноморец“ /Бч/ остава с актив от 11 точки, отреждащи му 13-о място във временното класиране. В следващия кръг край морето гостува състава на „Локомотив“ /София/.