Каратеките от Академията за бойни изкуства "Цанев" спечелиха 11 медала на "Букурещ Контакт Опън"

В битките за Купа Контакт се включиха над 1500 участници от Румъния и България

В края на миналата седмица в столицата на Румъния - Букурещ, се проведе ежегодната надпревара с почти 20 годишна история "Букурещ Контакт Опън".

В битките за Купа Контакт се включиха над 1500 участници от Румъния и България. Каратеките от Академия за бойни изкуства "Цанев"- гр. Добрич извоюваха 11 медала, от които 5 златни, 1 сребърен, 5 бронзови и 5 шампионски купи.

Златни медалисти и притежатели на шампионските купи станаха Георги Иванов /Макивара 7годишни -25кг/, Алекс Йорданов /Макивара 7 годишни +25 кг/, Искрен Илиев 2 пъти се изкачи на върха в категориите – 45 кг и -50 кг в дисциплината Кумите /12-13 годишни/ и Боян Христов /Макивара 9 годишни -33кг/. Сребърното отличие завоюва Пресиана Петкова при момичетата /Макивара 7 годишни +25кг/. Носители на бронзови медали са Георги Иванов /Ката 7 годишни/, Пресиана Петкова /Ката 7 годишни/, Кейко Делоуф /Макивара 7 годишни момичета +25кг/, Даниел Минчев /Кумите 14-15 годишни -70кг/ и Митко Станев /Макивара 4-5 годишни/. Добра игра демонстрира и Ивайло Йорданов в тежката категория при момчетата до 14 годишна възраст, но въпреки няколкото спечелени мача, не успя да премине полуфиналите и остана на 5-а позиция.

"Горди сме с резултата. С този клубен резултат се наредихме гордо до водещите румънски клубове и букурещки грандове като „Рапид” и „Динамо”. Това бяха страхотни контролни срещи за нас преди Европейското първенство по Шотокан в началото на ноември и Националната Купа", каза за Добрич Онлайн треньорът на академията сенсей Стоян Димов.