Шест медала спечелиха през уикенда лекоатлетите на "Добруджа 99"

Състезателите достигнаха до отличията в надпревари в Дряново и Луковит

В две състезания през уикенда мериха сили представителите на СКЛА „Добруджа 99“, където се пребориха за отличията. Първата надпревара бе в Дряново, където се проведе атлетически пробег „Кольо Фичето“. Това беше 50-о издание на турнира, който се счита за едно от най-старите състезания у нас. До златни медали в своите възрастови групи достигнаха Айгюн Али /9 г./ и по-големият му брат Ашкън Али, мерили сили на дистанцията от 400 метра. При девойките старша вързаст Алтен Атанасова финишира 4-та на 2 км, като застана редом до шампионите на България в средните бягания. В оспорвана конкуренция Денис Димитров се пребори за бронз в бягането на 2 км.

Неделният ден поднесе също приятни изненади и очаквани медали за младите добруджанци в Луковит. Там се състоя традиционният крос кънтри "Луковитски моми". С впечатляващо бягане Карина Димитрова финишира 4-та, водейки през цялото бягане, а подрастващият Ашкън Али е бронзов меделист. Денис Атанасов отново показа класа, преборвайки се за бронзово отлие. В подножието на медалите остана Алтен Атанасова, финиширала 4-та в своята възрастова група. Следващото изпитание за възпитаниците на Николай Янков е на 23 октомври в град Пирдоп, който е домакин на националния шампионат по крос кънтри.