„Добруджа“ беше на крачка да препъне „железничарите“

Хандбалистите на „Локо“ /Вн/ продължиха победната си серия в зала „Русалка“

Мъжкият хандбален отбор на „Добруджа“ пропусна възможността да достигне поне до равенство срещу шампионите на „Локомотив“ /Варна/ и да прекъсне победната серия на гостите от три години насам по родните терени. В мач от III кръг на първенството в „А“ РХГ добричлии отстъпиха в зала „Русалка“ с 28:30.

„Железничарите“ влязоха по-добре в двубоя и в 17-ата минута взеха аванс от пет гола – 10:5. Малко преди почивката добричлии успяха да стопят пасива до четири попадения – 16:20. В началото на второто полувреме домакините се активизираха и намалиха до 19:21 в полза на варненци. След добра игра в защита и няколко силни намеси на вратарят Емил Иванов, добруджанци достигнаха до равенство – 25:25 в 17-ата мин. на втората част. Пет минути преди края равенството отново беше налично на светлинното табло /27:27/. Макар и с числено превъзходство на игрището, домакините позволиха на варненци да дръпнат с два гола. Стефан Евтимов намали на 28:29, но в заключителната си атака състезателите на „Локо“ /Вн/ отново намериха път към добричката врата и се поздравиха с крайният успех.

Най-резултатен за домакините в срещата беше капитанът Илиян Илиев, забил 7 попадения в съперниковата врата – половината дошли след 7-метрови хвърляния. В следващия кръг „жълто-зелените“, които до момента имат една победа и загуба в първенството, са домакини на „Спартак“ /Варна/.
За „Добруджа“ играха: Ем. Иванов, Ил. Илиев - 7 гола, М. Нейчев - 5, Й. Михайлов - 2, Г. Христов - 2, Ст. Стоянов, Ал. Димитров - 3 /Г. Рамадан, Яв. Николов, Ил. Денев - 4, Ст. Евтимов - 5/.