Глътка въздух взеха балчиклии

Тимът от Белия град се наложи минимално над „Лудогорец II“

Футболният отбор на „Черноморец“ /Балчик/ взе ценна победа, която му позволи да се измъкне от опасната зона във Втора лига. В мач от XII кръг на първенството избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ надделяха с минималното 1:0 у дома над „Лудогорец II“. Младият тим от Разград поддържаше равновесието на игралното поле до почивката, но в началото на второто полувреме се пропука в защита.

Единственото попадение за състава от Белия град реализира Виктор Митев в 53-ата минута на двубоя. Офанзивният състезател се възползва от неразбирателство в съперниковата отбрана и опъна мрежата. Резултатът се запази до последния съдийски сигнал и трите точки отидоха в актива на балчиклии. Благодарение на тях те се изкачиха до 12-а позиция в класирането с 11 пункта. В следващия шампионатен кръг на 24 октомври черноморци гостуват на „Ботев“ /Гълъбово/.