Нова домакинска издънка за „Черноморец“ /Балчик/

„Септември“ /София/ измъкна победата от Белия град с гол от дузпа

Неуспешно се оказа третото домакинство за сезона за футболистите на „Черноморец“ /Балчик/. В мач от V кръг във Втора лига тимът от Белия град остъпи с 0:1 пред кандидата за елита „Септември“. По този начин отборът от столицата продължава с пълен актив от точки до момента.

Балчиклии поддържаха равновесието на терена до 86-ата минута, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Спас Георгиев, който преодоля вратаря на домакините Веселин Добрев и наклони везните в полза на софиянци. В малкото оставащи минути до края черноморци се хвърлиха „ва банк“ в атака, но така и не успяха да достигнат до изравнителен гол. По този начин балчиклии остават с 4 точки на сметката си. В следващия шампионатен кръг избраниците на Георги Иванов /Геша/ гостуват на „Литекс“ /Ловеч/.