„Добруджа“ удари още един съперник на североизток

Добричлии преодоляха в заключителна контрола у дома и „Хитрино“

Футболистите на „Добруджа“ записаха пета поредна победа /от 5 мача/ в контролите от предсезонната подготовка, като за отбелязване е, че всички срещи се състояха в Добрич. В заключителна проверка на домашна сцена „жълто-зелените“ надделяха с 4:0 над един от съперниците си в Североизточна трета лига – „Хитрино“. Отборът в днешния мач бе воден от Радослав Боянов, тъй като по същото време главният мениджър Светослав Петров беше поканен в Бургас за тържественото отбелязване на 100-годишния юбилей на ФК „Черноморец“.

Иначе двубоят на стадион „Дружба“ премина в спокойно темпо и без притеснения за домакините, които отбелязаха по два гола в отделните полувремена. Резултатът откри Кристиан Пешков в 12-ата минута, когато засече на втора греда подаване на Антоан Вълчев. На 2:0 покачи Янчо Андреев в 19-ата мин. след плътен шут от границата на нак. поле, а секунди преди това топката срещна гредата след като беше отклонена от Денис Кадир. Класическото 3:0 оформи Тодор Паланков от дузпа. Това стана в 81-ата мин., когато съдията показа бялата точка за нарушение срещу Янчо Андреев. Крайното 4:0 оформи две минути преди края Кристиян Петков, който с бомбен шут с левия крак от около 20 метра не остави шансове на вратаря на гостите. В игра за добруджанци се появиха всички налични състезатели с изключение на Явор Колев и Галин Стоянов, пропуснали спаринга по семейни причини. В мачовете от I кръг на североизток, насрочени за 10-11 август, добричлии гостуват на „Светкавица“ /Търговище/.