Виктор Георгиев заби хеттрик срещу пряк конкурент за оцеляване

„Устрем“ /Дончево/ надделя с 4:3 над „Волов“ /Шумен/ в мач с обрати до последно

Футболният отбор на „Устрем“ /Дончево/ направи важна крачка към оцеляването си в Североизточна трета лига. Дончевци надделяха у дома с 4:3 над пряк конкурент в дъното на класирането във втората фаза – втора 7-ца на първенството, в лицето на „Волов“ /Шумен/. За пореден мач в герой за домакините се превърна Виктор Георгиев. Централният нападател заби хеттрик в съперниковота врата, като победното попадение дойде минута преди края на двубоя.

Срещата започна по-добре за гостите, които при първата си контраатака в 5-ата мин. достигнаха до гол – 0:1. Равенството бе възстановено пет минути по-късно от дузпа за нарушение на Виктор Георгиев. Точен от бялата точка за 1:1 след технично изпълнение бе Станислав Иванов. Малко след това шуменци останаха с човек по-малко на терена, след като главния съдия Димитър Желязков от Силистра изгони бранител на „Волов“ за два жълти картона. До почивката дойде ред на Виктор Георгиев да покачи след точни завършващи удари в 26-ата и 45-ата мин. - 3:1.

Състезателите на домакините излязоха повече от разконцентрирани на терена през второто полувреме, което можеше да им донесе сериозно разочарование. Младите футболисти на гостите почти на шега достигнаха до 3:3 след груби грешки в защита на „Устрем“. Така всичко се реши в 89-ата мин., когато Виктор Георгиев получи дълъг извеждащ пас и останал сам срещу съперниковия вратар доведе нещата до 4:3, а същевременно оформи своя хетрик в мача. Благодарение на успеха дончевци събраха актив от 23 точки, два кръга преди края на шампионата.

Другият представител на Добричка област в долната половина на таблицата – „Калиакра“ /Каварна/ отстъпи в този XXXI кръг у дома с 2:3 на „Тополи“. Загуба, но в битките от първата 6-ца, пред своя публика записа и „Септември“. На финала тервелчани паднаха с 1:3 от бъдещия член на Втора лига – „Спартак“ /Варна/. В крайното класиране „Септември“ остана на пета позиция.