С равенство срещу „Литекс“ финишираха „жълто-зелените“

„Добруджа“ и „Несебър“ отиват при аматьорите, „Черноморец“ /Бч/ завърши на седма позиция

Всички неизвестни във Втора футболна лига отпаднаха след изиграване на мачовете от последния ХХХ кръг. Отборът на „Добруджа“ се раздели с професионалния си статут след като на финала завърши 2:2 на терена на „Литекс“ /Ловеч/. При аматьорите отива и състава на „Несебър“, отстъпил с 1:2 у дома на „Монтана“.

Тимът от Северозападна България от своя страна се пребори за второто място, отредило му бараж за атака на елита срещу „Витоша“ /Бистрица/. До бараж се добра и отборът на „Арда“ /Кж/, който достигна до третата позиция след успех с 3:2 при гостването на „Ботев“ /Гълъбово/. В плейофната битка за майсторската група кърджалийци ще спорят със „Септември“ /София/.  Другият тим от Добричка област във Втора лига – „Черноморец“ /Балчик/ изпраща много добър сезон, като достигна до 7-ото място в крайното класиране след успех с 2:1 в заключителните минути при визитата на „Локомотив“ /Горна Оряховица/.

Колкото до изявите на „жълто-зелените“ на Градския стадион в Ловеч, срещата започна много добре за тях, за да поведат в резултата в 19-ата минута. Точен бе Росен Кръстев, получил извеждащ пас от Тодор Паланков, и опънал хладнокръвно съперниковата мрежа за 0:1. На 0:2 покачи Николай Минков, завършил бърза контраатака за добричлии. Състезателите на „Литекс“ възстановиха статуквото след почивката в рамките на две минути. В 49-ата мин. намали Денислав Мицаков, а 2:2 направи в 51-ата мин. Тонислав Йорданов. Второто попадения на „оранжевите“ се оказа и последно в двубоя, макар че добруджанци останаха с човек по-малко на игралното поле след като червен картон получи Кристиан Пешков.

Резултати от XXX /последен/ кръг във Втора лига: „Литекс“ - „Добруджа“ - 2:2, „Локомотив“ /ГО/ - „Черноморец“ /Бч/ -  1:2, ЦСКА 1948 - „Локомотив“ /Сф/ - 3:1, „Несебър“ - „Монтана“ - 1:2, „Пирин“ /Бл/ - „Лудогорец II“ - 1:0, „Струмска слава“ - „Царско село“ /Сф/ - 2:2, „Кариана“ - „Поморие“ - 2:0 и „Ботев“ /Г/ - „Арда“ /Кж/ - 2:3.